Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

Gminny Dzień Strażaka 2017

3 maja odbył się Gminny Dzień Strażaka.
Uczestnicy uroczystości obchody rozpoczęli od udziału w mszy św. w sarnackim kościele. Proboszcz Ks. prał. dr Andrzej Jakubowicz w swoim kazaniu podkreślił, iż początek maja zawiera w sobie kilka świąt. Dla Kościoła 3 maja najważniejsze jest święto głównej patronki Polski Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W tym dniu obchodzimy też rocznicę wprowadzenia w Polsce Konstytucji - ustawy zasadniczej zatwierdzonej przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka - święto strażaków obchodzone w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana. Proboszcz nadmienił o wszystkich tych świętach. Do druhów odniósł się ze szczególną estymą podkreślając ich rolę w służbie społeczeństwu, ale także i Kościołowi – chociażby poprzez wartę przy Grobie Pańskim w czasie wielkanocnym, bez czego – jak określił – nie wyobraża sobie Świąt.
Po mszy strażacy reprezentujący jednostki z całej gminy Sarnaki oraz przedstawiciele władz i zaproszeni goście udali się do pobliskiego Chlebczyna. Zgodnie z tradycją Dzień Strażaka obchodzony jest co roku w innej miejscowości. W tym roku gospodarzem była jednostka OSP Chlebczyn.
Świecka część uroczystości rozpoczęła się ceremoniałem podniesienia polskiej flagi na maszt i odśpiewaniem hymnu. Gminny Prezes OSP Henryk Mułenko zameldował oddziały przybyłemu na uroczystość Wicewojewodzie Mazowieckiemu Sylwestrowi Dąbrowskiemu.
Następnie głos zabrali Wójt Gminy Sarnaki Andrzej Lipka, Sylwester Dąbrowski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP Mariusz Popławski oraz Henryk Mułenko. Każdy z nich podkreślał rolę druhów w życiu codziennym lokalnej społeczności i życzył tradycyjnych „Tyleż przyjazdów co wyjazdów”.
W uroczystości uczestniczyli też m.in.: Przewodnicząca Rady Gminy Sarnaki Małgorzata Korbut, radni: Renata Dziwińska, Monika Obrępalska, Anna Osiej, Waldemar Kandziora, Jarosław Melech, Daniel Tyszko, kierownik siedleckiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Szczepan Miroński, druh Marian Waszczuk, Adam Wawryniuk, Wójt Gminy Platerów Jerzy Garucki.
Ostatnim punktem uroczystości był przygotowany przez gospodarzy poczęstunek dla wszystkich przybyłych. OSP Chlebczyn wspomogły, jak zwykle niezawodne, panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Mapa Gminy Sarnaki

Co,gdzie w Sarnakach

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.