Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

Dzień Sarnak i V Dzień Otwarty OSP Sarnaki

9 lipca odbył się festyn Dzień Sarnak z GAZ-SYSTEM S.A. połączony V Otwartymi Dniami OSP Sarnaki. Mariaż imprez okazał się bardzo udany i prawdopodobne będzie kontynuowany. Wyjątkowo dopisała też pogoda.
    

Uroczystego otwarcia dokonali: dyrektor GOK-u Magdalena Rudnik i prezes OSP Henryk Mułenko – organizatorzy festynu oraz zaproszeni goście w osobach (w kolejności, jak stoją na scenie na zdjęciu  od lewej):
•     Andrzej Lipka – Wójt Gminy Sarnaki
•    Dariusz Napiórkowsk – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Delegatura w Siedlcach,
•    Grażyna Kasprowicz – przewodnicząca Rady Powiatu Łosickiego
•    Małgorzata Korbut – przewodnicząca Rady Gminy Sarnaki
•    Sławomir Maciejuk – wiceprzewodniczący Rady Gminy Sarnaki
•    Szczepan Miroński – kierownik siedleckiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
•    Adam Stachowicz – młodszy brygadier reprezentujący Państwową Straż Pożarną w Łosicach.

Na scenie jako pierwszy wystąpił zespół mandolinowo-gitarowy z sarnackiego GOK-u, potem  zespół ludowy "Marysieńki" ze Szpak, następnie zespół śpiewaczy Aura działający przy GOK-u oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.     
W przerwie występów zorganizowano  animacje dla dzieci, po których zaprezentował się kolejny zespół działający przy GOK-u: "7 rano". Muzykę w stylu country grał i śpiewał zespół " COLD BEER" z Siedlec.     
Zespół "Żar" z OSP Sarnaki prowadzony przez wyżej wymienionego Henryka Mułenko rozpoczął bardziej taneczną część wieczoru, którą kontynuowali wykonawcy muzyki disco polo czyli Marcin Kłosowski oraz formacja NEVER.     
Festyn dopełniały pokazy i konkursy przygotowane przez strażaków, w tym m.in. pokaz akcji ratowniczej, konkurs na jak najszybsze przebranie się w mundur i sprint pomiędzy wężami strażackimi. Można się było wznieść „na wyżyny” na podnośniku wozu strażackiego. Strażacy oblegani byli bez przerwy przez młodziutkich kandydatów na druhów.    
W grach i zabawach aranżowanych przez Teatr Forma aktywnie uczestniczyli najmłodsi.

Ogłoszono też wyniki zawodów wędkarskich "O puchar Wójta Gminy Sarnaki", które stały się tradycyjnym uzupełnieniem  festynu. Specjalny puchar przypadł w udziale najmłodszej wędkarce 9-letniej Karolince. Zawody wygrali:
    • I miejsce: Jerzy Lesiuk,
    • II miejsce: Sławomir Lipiński
    • III miejsce: Józef Krupkowski.
Wójt Gminy otrzymał podziękowanie za promowanie zawodów i ufundowanie nagród.

Z rąk władz gminnych oraz organizatorów festynu specjalne podziękowanie otrzymał przedstawiciel operatora gazociągów przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Firma ta od lat jest głównym sponsorem Dni Sarnak.

Wsparcia finansowego udzielili także:
• Nadleśnictwo Sarnaki,
• Bank Spółdzielczy w Kornicy,
• Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych,
• Tartak Sarnaki Wojciech Bronisz,     
• firma KORPOL Mieczysław Korowajczuk,    
• FHU Miks Piotr Sidor ,
• Sklep Odzieżowy Mariola Wolska,    
• Sklep spożywczy Groszek Karolina Domańska,
• Sklep Delikatesy Centrum,
• firma Rodogost Sylwester Kasabudzki,
• Piekarnia Smak Sarnaki Jolanta i Piotr Pióro,
• Naprawa samochodów i sprzętu rolniczego Jacek Korowajczuk,
• Lekarze rodzinni Eskulap Łosice,
• Zakład Usług Drogowych KAMIDEK Grażyna i Adam Wawryniuk,
• Ekoturystyka w Raju Barbara i Robert Zawistowscy.

Dyrektor GOK-u za pomoc w organizacji festynu dziękuje też:
• Gminnej Bibliotece w Sarnakach,
• Annie Jurzyk,
• Arturowi Fijołkowi.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:
• Tygodnik Siedlecki,
• Kurier Podlaski Głos Siemiatycz,
• Słowo Podlasia,
• Podlasie 24,
• Łosice info.

 

 

 

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Mapa Gminy Sarnaki

Co,gdzie w Sarnakach

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.