Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

XVIII Festyn Nadbużański

16 lipca w Serpelicach odbył się XVIII Festyn Nadbużański. Imprezę  zainaugurowała  Bożena Niedzielak – wicestarosta Powiatu Łosickiego w towarzystwie przedstawicieli władz powiatu, gminy Sarnaki, przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania z Drohiczyna oraz zaproszonych gości. Gminę Sarnaki reprezentowali: Wójt Gminy Andrzej Lipka oraz Przewodnicząca Rady Gminy Sarnaki Małgorzata Korbut.
Po wystąpieniach rozpoczął  się V Przegląd Zespołów Pieśni Ludowych Doliny Bugu, który od 5 lat jest integralną częścią Festynu.  Udział w muzycznych zmaganiach wzięło 15 zespołów.         
Wykonawców oceniało jury w składzie: Teresa Olszewska - wiceprezes LGD, Anna Biarda – instruktor ds. wokalnych w Łosickim Domu Kultury, Anna Klimaszewska – instruktor w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sarnakach pełniącej funkcje biblioteki powiatowej, Karol Juszyński – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Platerowie, Łukasz Wawryniuk - dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.     

-   I miejsce  zajął Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej,     
-   II miejsce -  Zespół Pieśni i Tańca „Pasieka”,    
 -  III miejsce - Zespół „Polne Maki” z Dołubowa.   
 

Wyróżnienia otrzymały: Zespół Ludowy „Przesmyczanki” oraz Zespół „Wrzosy” z Wilanowa.
    
W trakcie festynu wręczono też nagrody  laureatom konkursu Na torbę nadbużańską, które dofinansowane zostały z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych.

Na scenie swoje trofea odebrali też wędkarze, którzy zwyciężyli w Zawodach o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy w Sarnakach, czyli Jerzy Lesiuk, Sławomir Lipiński i Józef Krupkowski.

Przed Gwiazdą Wieczoru w osobie Janusza Laskowskiego wystąpiły: Zespół Zakrze Śpiewa oraz Anna Biarda.
Janusza Laskowskiego, który wykonał swoje największe przeboje słuchała spora rzesza mieszkańców gminy Sarnaki i przyjezdnych.     
Ostatnim punktem festynu była zabawa z DJ Pyzdrą.

Poza sceną działo się też dużo. Ośrodki wczasowe zorganizowały turnieje siatkówki i bicie rekordu na ściance wspinaczkowej. Odbyła się wystawa obrazów autorstwa Bronisława Korszenia.
Dla dzieci przygotowano: malowanie buziek, balonowe kreacje, zabawy z chustą animacyjną, konkursy sportowe, tory przeszkód, gry zespołowe oraz warsztaty plastyczne.
Dorośli mogli obejrzeć i kupić prace rękodzielników.

 

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Mapa Gminy Sarnaki

Co,gdzie w Sarnakach

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.