Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

Dożynki Powiatowe 2017

Dożynki Powiatowe odbyły się w tym roku 20 sierpnia w Olszance. Rozpoczęła je Msza św. w kościele parafialnym w Hadynowie. Tradycyjnie orszak delegacji po procesji z wieńcami dożynkowymi wkroczył do kościoła. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu łosickiego ks. kanonik Sławomir Kapitan. Homilię wygłosił proboszcz parafii Hadynów ks. Jerzy Pietrzak.  

Świecka część uroczystości odbyła się na boisku gminnym w Olszance. Rozpoczęła ją starosta Bożena Niedzielak powitaniem przybyłych gości. Ze względu na wyjątkowo niesprzyjającą aurę ograniczono do minimum oficjalne przemówienia.

Na scenie zaprezentowały się z programem artystycznym dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Olszance oraz zespoły wykonujące muzykę ludową, m.in.:  Kapela Podlaska, Zespół Pieśni i Tańca Pasieka, Zakrze Śpiewa, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, Żar.

W uroczystościach dożynkowych wzięli udział m.in.: Sekretarz Gminy Sarnaki Małgorzata Wawryniuk, radni powiatowi: Marian Rosolski i Wiesław Popławski, Nadleśniczy Andrzej Wybranowski z żoną, kierownik Rejonu w Siedlcach warszawskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Szczepan Miroński.

Gminę Sarnaki reprezentowały też panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które poza tym, że uczestniczyły w konkursie na „Pierogi na różne sposoby” przygotowały poczęstunek dla gości dożynkowych i zaaranżowały wspólnie z delegacją Urzędu Gminy w Sarnakach wystrój gminnego namiotu. KGW w Mierzwicach za swoje pierogi otrzymało dyplom: Wyróżnienie.
Sarnacki wieniec dożynkowy, pochodził ze wsi Zabuże, a delegacja gminna otrzymała go z rąk Renaty Wawryniuk.

Dziękujemy
- Kołu Gospodyń Wiejskich w Mierzwicach za przygotowanie stoiska gminnego, tak że było ładnie, smacznie, miło,
- Wsi Zabuże, a w szczególności Pani Renacie Wawryniuk za wypożyczenie wieńca dożynkowego,
- Panu Jarosławowi Melechowi za zasponsorowanie owoców na stoisko gminne,
- Pani Zofii Chwesiuk za snopki zboża, dynie i kwiaty do dekoracji namiotu,
- Pani Małgorzacie Radzikowskiej za wypożyczenie pasiaków.

 

 

 

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.