Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

III Międzynarodowe Sarnackie Spotkania Szachowe

Od 16 do 20 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Starych Mierzwicach odbywały się III Międzynarodowe Sarnackie Spotkania Szachowe, których organizatorami byli: ULKS Sarnaki, Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza, Parafia Rzymsko-Katolicka w Czeremsze,  Sołectwo Mierzwice St. oraz Urząd Gminy w Sarnakach.
Na imprezę przyjechało łącznie 76 zawodników z 4 krajów: Białoruś, Czechy, Mołdawia oraz Polska  (13 klubów).

W turnieju pierwsze miejsca zajęli:

GRUPA A
1. Arina Kuzych
2. Patrycja Waszczuk
3. Marek Lojek

GRUPA B
1. Leon Winiarski
2. Paulina Golwiej (Sarnaki)
3. Aleksandra Zielińska (Sarnaki).

Uczestnicy otrzymali też inne wyróżnienia, w tym Aleksandra Korowajczuk z Sarnak otrzymała miano „najlepszego zawodnika do lat 9-ciu”. A najlepszymi zawodnikami z gminy Sarnaki zostali Joanna i Marek Szymańscy.

Odbył się też turniej blitzowy  w Czeremsze, w którym uczestniczyło  56 zawodników. II miejsce zajął w nim Mateusz Komoń z Sarnak.  

Dla uczestników turnieju zorganizowano kilka imprez towarzyszących, m.in. wycieczki po terenie gminy, spotkanie z ludowymi poetami: Anną Daniluk ze Starych Mierzwic i Stiepanem Dawydiukiem oraz imprezę integracyjną z mieszkańcami Mierzwic.

Turniej mógł się odbyć dzięki sponsorom oraz ludziom, którzy bezinteresownie pomogli organizatorom. Serdeczne podziękowania należą się:
• Parafii Rzymsko – Katolickiej w Czeremsze,
• Wojciechowi Broniszowi – JAWOMAT,
• Jolancie Nowakiewicz,
• Mieczysławowi i Sławomirowi Korowajczukom – KOPRPOL,
• P.P.H.U. MIKS,
• Markowi Banickiemu,
• Marii i Józefowi Oreszczukom,
• Justynie Paluch,
• Emilii i Krzysztofowi Malinowskim,
• Mirosławowi Tymoszukowi - sołtysowi Starych Mierzwic,
• Tadeuszowi Węgrzyniakowi z Międzyrzeca, który sędziował turniej.

Artykuł sporządzono na podstawie sprawozdania  prezesa ULKS SARNAKI – Wojciecha Szymańskiego.

Zdjęcia z turnieju autorstwa Jolanty Chromiec można obejrzeć pod adresem: https://goo.gl/photos/5SEjpG5FZbNvU3ZM6

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Mapa Gminy Sarnaki

Co,gdzie w Sarnakach

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.