Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

V Forum w Łosicach

Od kilku miesięcy w Łosicach odbywają się spotkania poświęcone „Budowaniu Partnerstwa Lokalnego na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie łosickim”. 7 listopada odbyło się kolejne spotkanie tj. V Forum, na którym poza częścią "warsztatową" prezentowały się gminy Sarnaki i Stara Kornica.

Prezentacja  polegała na przedstawieniu podstawowych informacji o Gminie Sarnaki, co uczynił Wójt Andrzej Lipka za pomocą prezentacji multimedialnej. Elementem prezentacji był filmik promujący Gminę Sarnaki, który stworzyła młodzież gimnazjalna, biorąca wczesniej udział w projekcie "A może z lotu ptaka".

Stoisko z rękodziełem wystawiła Anna Jurzyk. Przygotowano też wystawkę obrazów Anny Machut. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzwicach przygotowały przysmaki, którymi częstowały gości Forum. Zaprezentował się także Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Litewnikach, na którego stoisku można było obejrzec prace wykonane przez podopiecznych i poczęstowac się ciasteczkami upieczonymi w pracowni kulinarnej. Część artystyczną zapewnił zespół ŻAR, działający przy OSP Sarnaki pod kierownictwem Henryka Mułenki.

Na Forum nie zabrakło stałych bywalców spotkań - naszych przedsiębiorców, agroturystów, członków stowarzyszeń, przedstawicieli jednostek organizacyjnych Gminy. Władze Gminy poza Wójtem reprezentowała Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Korbut.

Dziękujemy wszystkim wymienionym powyżej za godne zaprezentowanie Gminy na V Forum. Za przygotowanie i udostępnienie materiałów dziękujemy też sarnackiej bibliotece oraz pani Karolinie Morawskiej.

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.