Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

Konsultacje społeczne - Ograniczenie punktów z alkoholem i godzin jego sprzedaży

Ograniczenie punktów z alkoholem i godzin jego sprzedaży. Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi.

Do 25 marca 2018 r. mieszkańcy Gminy Sarnaki mogą zgłaszać swoje postulaty w sprawie limitów punktów z alkoholem i wypowiedzieć się, czy są za ewentualnym ograniczeniem jego sprzedaży w sklepach między godzinami 22 a 6 rano.
9 marca 2018 r., weszła w życie znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Wiąże się to z koniecznością podjęcia przez Radę Gminy w Sarnakach, w terminie 6 miesięcy od wejścia w życie ustawy, nowych uchwał określających maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy oraz zasady usytuowania miejsc sprzedaży i podawania alkoholu.
Na podstawie znowelizowanych przepisów, Rada Gminy w Sarnakach będzie mogła podjąć również uchwałę w sprawie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach między godzinami 22 a 6 rano.
Obecnie na terenie Gminy Sarnaki alkoholem można handlować przez całą dobę, a limit punktów sprzedaży napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych wynosi 23, natomiast w placówkach handlowych - 30.

W związku ze zmianami prawa Urząd Gminy Sarnaki aktualnie analizuje następujące rozwiązania:

1. Ustalenie limitu odrębnie dla każdej kategorii alkoholu (A - alkohol do 4,5 proc. i piwo; B - od 4,5 do 18 proc. z wyjątkiem piwa; C - powyżej 18 proc.) i rodzaju zezwoleń (sklepy, gastronomia). Przyjęcie odrębnych limitów dla poszczególnych sołectw, spowoduje w konsekwencji konieczność określenia przez Radę Gminy wartości liczbowych w każdej miejscowości zezwolenia dla kategorii A, B, C w sklepach, a także zezwolenia kat. A, B, C w lokalach gastronomicznych.

2. Wprowadzenie odrębnych limitów dla każdego sołectwa w zakresie sprzedaży detalicznej (sklepy), i łącznego limitu dla całej gminy w zakresie gastronomii (bez podziału na dzielnice).

3. Ustalenie limitów dla kategorii alkoholu B C na poziomie zbliżonym do dotychczasowego, natomiast dla kat. A (piwo) na poziomie zbliżonym do aktualnego wykorzystania.

4. Wybór rozwiązań, które zostaną przedłożone Wójtowi Gminy, a następnie Radzie Gminy w Sarnakach zależny jest od przebiegu konsultacji wstępnych i wyników ich analiz.

5. Po zebraniu uwag i opinii zostanie opracowany wstępny projekt uchwały w sprawie ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu w placówkach handlowych. Trzeba zaznaczyć, że zakaz nocnej sprzedaży alkoholu może dotyczyć jedynie placówek handlowych (sklepów), nie obejmuje lokali gastronomicznych i może dotyczyć obszaru całej Gminy Sarnaki. Nie można zakazać nocnej sprzedaży alkoholu wyłącznie na konkretnej ulicy lub w stosunku do określonego sklepu. Opracowany zostanie także projekt uchwały w sprawie liczby punktów ze sprzedażą alkoholu.

Harmonogram prac:

1. Zbieranie wniosków, propozycji i uwag – do 25 marca 2018 r.   
2. Opracowanie projektów uchwał w sprawie:       
     a) maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy
   b) zasad usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych
    c) wprowadzenia ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży – do 25 marca 2018 r.
3. Zbieranie opinii i uwag w sprawie projektów uchwał regulujących sprzedaż alkoholu na terenie Gminy Sarnaki - do 25 marca 2018 r.
4. Przedłożenie projektów uchwał Radzie Gminy – kwiecień 2018 r.

Opinie i wnioski dotyczące sprzedaży alkoholu na terenie Gminy Sarnaki można składać w siedzibie Urzędu Gminy Sarnaki /sekretariat/ (ul. Berka Joselewicza 3, 08 – 220 Sarnaki) lub wysłać pocztą na adres jw. oraz w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w terminie do dnia 25 marca 2018 r.

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.