Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

Uroczyste otwarcie DD Senior+ w Nowych Hołowczycach

8 marca odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu „Senior+” w Nowych Hołowczycach. DD „Senior+” powstał w budynku zlikwidowanej szkoły.              
Dzięki inicjatywie Wójta Gminy Sarnaki Andrzeja Lipki oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbiety Kozioł w ramach Programu Wieloletniego na lata 2014-2010 Edycja 2017 ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pozyskano blisko 300 000 zł. Środki te wykorzystano w 2017 roku na dofinansowanie remontu i wyposażenia Domu. 
15 osób w wieku 60+ z terenu gminy Sarnaki jest w Domu Seniora objętych opieką od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30. Mają zapewniony dowóz z domu i do domu. Do ich dyspozycji przygotowano m.in. salę odpoczynku, salę kinezyterapii ze sprzętem sportowym, salę klubową, w której są też komputery z dostępem do Internetu, kuchnię i zmywalnię, łazienki z wydzieloną pralnią.           
Uroczyste otwarcie pomogli przygotować mieszkańcy wsi Hołowczyce na czele z przewodniczącą Rady Gminy Sarnaki Małgorzatą Korbut. Poczęstunek czekający na gości to zasługa pań z Hołowczyc. Jak podkreśliła kierownik GOPS-u - szczególnie wykazała się pani Edyta Korolczuk.               
Najwięcej zaangażowania w przygotowania do uroczystości włożyły pracownice sarnackiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i ich szefowa Elżbieta Kozioł, która pełni funkcję Kierownika DD Senior+.   
               
Na uroczystość przyjechał Biskup Diecezjalny Tadeusz Piskus, który dokonał poświęcenia Domu. Obecni byli także:    
- Sylwester Dąbrowski – Wojewoda Mazowiecki,          
- Katarzyna Klimiuk – Z-ca Dyrektora Departamentu Funduszy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,          
- Marek Renik – Kierownik Delegatury w Siedlcach,      
- Szczepan Miroński – Kierownik GDDKiA w Siedlcach, 
- Bożena Niedzielak – Starosta Łosicki, 
- Karol Szymaniuk – Wicestarosta Łosicki,           
- Grażyna Kasprowicz- Przewodnicząca Rady Powiatu Łosickiego,          
- Mariusz Kucewicz- Burmistrz Miasta i Gminy Łosice,   
- Jan Parol – Wójt Gminy Olszanka,       
- Kazimierz Hawryluk – Wójt Gminy Stara Kornica,         
- Małgorzata Witkowska – Kierownik PCPR w Łosicach,               
- Marcin Marczuk – Kierownik GOPS w Platerowie,       
- Bożena Chrząstkowska – Kierownik MGOPS w Drohiczynie,   
- Hubert Pasiak – Z-ca Wójta Gminy Wodynie, Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej, Prezes Stowarzyszenia Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku,       
- Danuta Borkowska – Dyrektora PUP w Łosicach,          
- Dariusz Melech – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kornicy, 
- Sylwester Siennicki – Kierownik ŚDS w Nowych Litewnikach, 
- Piotr Borkowski reprezentujący Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Eskulap,       
- Krystyna Berent – Kierownik Zespołu Terapeutycznego Dziennego Domu Opieki Medycznej Eskulap,
- Dariusz Borkowski – Komendant Powiatowy Policji w Łosicach,            
- Jerzy Filipiuk – Przewodniczący Rady Gminy Olszanka,              
- Elwira Hulińska – Przewodnicząca Rady Gminy Kornica.            
- Andrzej Jakubowicz – Proboszcz Parafii Sarnaki,          
- Andrzej Wybranowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Sarnaki.

Na zaproszenie przybyli: Sekretarz Gminy Sarnaki Małgorzata Wawryniuk i Skarbnik Gminy Sarnaki Marta Stasiuk, dyrektorki szkół i przedszkoli w Sarnakach i Serpelicach – Barbara Michoń, Beata Czarnecka oraz Bożena Puch, radni: Renata Dziwińska, Justyna Filipiuk, Waldemar Kandziora, Sławomir Maciejuk, Henryk Mułenko, Jarosław Melech, Anna Osiej i Daniel Tyszko, sołtysi: Henryka Adameczek, Adam Bartoszewski, Zofia Chwesiuk, Helena Czeżyk, Jerzy Czeżyk, Henryk Jodłowski, Szczepan Kasperuk, Marian Waszczuk, Joanna Wawrzyniak, Barbara Zaliwska.         
Wśród zebranych nie zabrakło podopiecznych Domu Seniora i mieszkańców wsi Hołowczyce.      

Gospodarzami uroczystości byli Przewodnicząca Rady Gminy Sarnaki Małgorzata Korbut i Wójt Gminy Sarnaki Andrzej Lipka. Wójt przywitał i przedstawił zaproszonych (wymienionych powyżej gości). Nie zapomniał o pracownikach Urzędu Gminy, którzy swoją pracą przyczynili się do powstania placówki. Poza Elżbietą Kozioł, Martą Stasiuk – Skarbnikiem Gminy Sarnaki byli to panowie: Andrzej Klimaszewski, Paweł Kordaczuk i Wojciech Rypina, obecni na uroczystości.

Pani Małgorzata Korbut przedstawiła historię szkoły w Hołowczycach, której budynek „dał podwaliny” projektowi Senior+. Podkreśliła, że wybudowanie szkoły było zasługą przede wszystkim lokalnej społeczności.

Głos zabrali też kolejno: Sylwester Dąbrowski, Katarzyna Klimiuk, Bożena Niedzielak, Grażyna Kasprowicz, Mariusz Kucewicz, Bożena Chrząstkowska, Sylwester Siennicki. Poza życzeniami goście przekazali Domowi Seniora prezenty, które trafiły do rąk Elżbiety Kozioł.     
Szczególne podziękowania za powstanie placówki i możliwość korzystania z niej złożył w imieniu uczestników DD Senior+ pan Tadeusz Bartoszuk

Po przemówieniach dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Następnie głos zabrał Biskup Tadeusz Piskus, który zainicjował modlitwę w intencji Domu i dokonał jego poświęcenia.

Ostatnią częścią uroczystości było wspólne biesiadowanie.      
 

 

 

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.