Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

Gmina Sarnaki Świętuje

  FundacjaEnerga Gazsystem   TUW  nadleśnictwosarnaki

15 sierpnia Gmina Sarnaki uczci 100-lecie odzyskania Niepodległości w spektakularny sposób. O godzinie 11.30 odbędzie się Msza Św., która rozpocznie uroczystości. Godzinę później przy Urzędzie Gminy w Sarnakach nastąpi uroczyste odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego, Pomnik powstanie dzięki zbiórce pieniędzy zainicjowanej przez Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wpłat na pomnik dokonały osoby prywatne i firmy. Największe kwoty wpłaciły: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz Nadleśnictwo Sarnaki.

O godzinie 14.00 rozpocznie się Piknik Patriotyczny „Radośni i Niepodlegli”, który programem "Niepodległość na 100+" rozpocznie Jan Pietrzak. Później wystąpią  zespoły: mandolinowy "Tremolo" oraz z wokalno-kostiumowy  "Nadzieja". Przedstawią zebranym utwory z lat 20. i 30. XIX wieku.

Uzupełnieniem Pikniku będzie  pokaz mody z okresu międzywojnia oraz wręczenie nagród laureatom konkursów: "Twarze Niepodległości" i "Polska moda z okresu XX-lecia międzywojennego". Zakończy się  wypuszczeniem w niebo 1000 białych i czerwonych balonów. Chętni wezmą udział w "biało-czerwonym" przejeździe  ulicami Sarnak.

Kolejną gwiazdą, która wystąpi na sarnackiej scenie  będzie Orkiestra Dni Naszych. Zespół znany i lubiany w lokalnym środowisku. Koncert Orkiestry Dni Naszych rozpocznie się około godziny 19.30. Bezpośrednio po nim rozpocznie się druga  część wydarzenia: Festyn Letni Dni Sarnak. Głównymi sponsorami Festynu są: Fundacja Energa oraz GAZ-SYSTEM S.A. Dzień wcześniej - w ramach Festynu Letniego Dni Sarnak - odbędą się 2 seanse w kinie plenerowym.

Na uroczyste odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego zapraszają serdecznie: Społeczny Komitet Budowy Pomnika oraz Wójt Gminy Sarnaki.

Na wspólną zabawę z Państwem liczą z kolei organizatorzy Pikniku Patriotycznego i Festynu Letniego Dni Sarnak: Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna, których wspomagają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Piknik patriotyczny

SZACOWANIE SZKÓD

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.