Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

Dożynki Parafialne - Sarnaki 2018

2 września w Sarnakach odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. Po Mszy uczestnicy dożynek tradycyjnie dzielili się chlebem, a potem innymi wyrobami, których pełno było na stosikach przygotowanych przez poszczególne wsie parafii Sarnaki.

Odbył się też konkurs na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy". W roku obchodów Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości większość wieńców zawierała elementy patriotyczne. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Wawryniuk, Anna Klimaszewska i Mariusz Dudziuk zwróciła szczególną uwagę na te elementy oraz na samodzielność wykonania wieńca.  Po raz drugi z rzędu konkurs wygrała wieś Mierzwice. Drugie miejsce zajął  dwustronny wieniec ze wsi Hołowczyce Kol., który będzie reprezentował parafię na Dozynkach Diecezjalnych.  Trzecie miejsce przypadło dla Dziennego Domu Senior+. Wyróżnienie otrzymał wieniec wsi Sarnaki. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Sarnaki Andrzej Lipka, Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Korbut oraz proboszcz Andrzej Jakubowicz.

Oprawę muzyczną dożynek zapewnił zespół Mielniczanie i - prowadzący go -  Henryk Mułenko.

 

 

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.