Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

1 Cross Nadbużański

30 września odbył się 1 Cross Nadbużański - impreza sportowa organizowana przez Uczniowsko Ludowy Klub Sportowy i Gminną Bibliotekę Publiczną w Sarnakach. Impreza miała na celu promocję walorów turystycznych gminy Sarnaki oraz propagowanie czynnego weekendowego wypoczynku.

W Crossie wystartowało 50 biegaczy oraz 26 amatorów nordic walking. Niespełna 14-kilometrowa trasa wiodła malowniczymi ścieżkami od starorzecza Trojan poprzez łąki na Bugiem, teren posiadłości Dwór w Zabużu, lasy i Kalwarię Podlaską w Serpelicach, aż do terenu GAZ-SYSTEM. Każdy uczestnik otrzymał m.in. koszulkę oraz pamiątkowy medal. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali też puchary ufundowane przez firmę Bakkalvita.

Bieg wygrał Sylwester Jaciuk z Pogoni Siedlce. Drugi na mecie był Marek Mitrofaniuk z Yulo Run Team Siedlce, a trzeci Łukasz Baranow z Platerowa.W sród pań najszybsze były: Anna Chustecka z NZOZ Wisznice, Anna Jaśkiewicz z Białej Podlaskiej i Emilia Gorgol z klubu Pędzące Ślimaki w Łosicach.

Wśród zawodników nordic walking najlepszy był Dariusz Borkowski z Siedlec,  Drugi na mecie był Sylwester Męczyński z miejscowości Misie, a trzeci Artur Różycki z miejscowości Rakowiska. Najlepszy wynik wśród pań „kijkarek” osiągnęła Jolanta Zapałowska przed Marzanną Prekurat i Zofią Sacharczuk – wszystkie panie z Siedlec.

Wśród uczestników Crossu wylosowano – ufundowany przez właścicieli Dworu w Zabużu – dwudniowy voucher dla dwóch osób w tymże Dworze.

Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu GAZ-SYSTEM S.A., który był głównym sponsorem. Finansowo organizatorów wsparli też: Stowarzyszenie Parafiada, Nadleśnictwo Sarnaki, państwo Wojcieszukowie z dworku w Zabużu, Ośrodek Partner z Serpelic. Zespół Szkół nr 3 w Łosicach i Koło Gospodyń Wiejskich w Chlebczynie przygotowali posiłek dla zawodników. Maciej Wasiluk dostarczył owoce. Bieg zabezpieczały jednostki OSP z Mierzwic i Serpelic.

Organizatorzy dziękują wszystkim wymienionym powyżej za wszechstronną pomoc w organizacji imprezy.

 

SZACOWANIE SZKÓD

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.