Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

Konferencja naukowa "Nasza Niepodległa"

Jednym z wydarzeń gminnych, które nawiązywało do 100-lecia Odzyskania Niepodległości była konferencja naukowa „Nasza Niepodległa” zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Szkołę Podstawową im. Bohaterów Akcji V-2, która odbyła się  6 października w sarnackiej szkole.

Uzupełnieniem konferencji były ciekawe wystawy militariów i innych historycznych eksponatów z kolekcji Sławomira Rawiaka oraz Wojciecha Bronisza.

Przybyłych na konferencję powitały Barbara Michoń – dyrektor szkoły i Violetta Zawadka – dyrektor biblioteki.

Na konferencję przybyli m.in.: Wanda Frączek – członek Zarządu Powiatu Łosickiego;  Andrzej Lipka – Wójt Gminy Sarnaki, a jednocześnie autor okładki rocznika; Andrzej Wybranowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Sarnaki, dzięki którego wsparciu finansowemu mogło zostać zrealizowanych wiele lokalnych inicjatyw kulturalnych i sportowych; Sławomir Rawiak – wybitny kolekcjoner, który udostępnił na konferencję część swoich zbiorów; Krzysztof Lewczuk i Stefan Domański – aktywiści Towarzystwa Miłośników Ziemi Sarnackiej.

Po powitaniu gości program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Doroty Szpury nauczycielki sarnackiej szkoły, przedstawiły uczennice.

Bezpośrednio po części artystycznej ośmiu  prelegentów wygłosiło swoje referaty związane z historią gminy Sarnaki w kontekście 1918 roku. Referaty były skrótem artykułów, które - poza jednym -  ukazały się w wydanym właśnie pierwszym numerze Rocznika Ziemi Sarnackiej.

Więcej informacji na stronie biblioteki.

 

 

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.