Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

100 urodziny Niepodległej w gminie Sarnaki

100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości uczczono w gminie Sarnaki w różnoraki sposób.

8 listopada zorganizowano "biało-czerwony" bieg wokół sarnackiej szkoły: 100 km dla Niepodległej. Młodzież przemaszerowała też pod pomnik Piłsudskiego, gdzie złożono wiązankę.

9 listopada w szkole miało miejsce spotkanie z żołnierzami 53 Batalionu Lekkiej Piechoty w Siedlcach.

10 listopada odbyła się XV Biesiada Pieśni Patriotycznej zorganizowana przez Szkołę Podstawową, Gminny Ośrodek Kultury i Towarzystwo Miłośników Ziemi Sarnackiej. Wydarzenie prowadziła prezes Towarzystwa Agata Wasilewska. Program artystyczny przedstawiły uczennice przygotowane przez Dorotę Szpurę oraz zespoły z sarnackiego GOK-u. Referat "Skąd się wzięły kolonie?" wygłosił Rafał Zubkowicz. Po krótkiej przerwie obecni na Biesiadzie wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Uzupełnieniem Biesiady był kiermasz regionalnych książek oraz wystawa eksponatów historycznych z kolekcji Sławomira Rawiaka.

W tym samym czasie w Mierzwicach trwał Wieczór Patriotyczny: “Wolność nie jest dana raz na zawsze”.: Organizatorzy czyli Nadbużańskie Stowarzyszenie “Przyjazne Mierzwice” i Klub Wartkiego Seniora zapewnili przybyłym m.in. pokaz konny, część artystyczną oraz poczęstunek.

11 listopada w sarnackim kościele odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz pod pomnik Marszałka, gdzie przedstawiciele władz Gminy, Nadleśnictwa oraz młodzież szkolna złożyli wieńce. Odśpiewano też wspólnie hymn państwowy.

W kierunku Serpelic ruszyli bezpośrednio po hymnie uczestnicy III Biegu Wolności zorganizowanego przez Uczniowsko – Ludowy Klub Sportowy. „Metą” Biegu był pomnik postawiony w 10-lecie Niepodległości. Zakończenie imprezy miało miejsce w lokalu filii bibliotecznej w Serpelicach, gdzie biegaczy, wrotkarzy i rowerzystów czekał poczęstunek.

W Horoszkach tego dnia sołectwo i Parafia M.B. Anielskiej  zorganizowały spotkanie patriotyczne pod hasłem 100 lat Niepodległości.

Wieczorem w kościele parafialnym w Sarnakach miał miejsce Koncert Pieśni i Piosenek Patriotycznych: “I przyszła wolność…” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Parafię w Sarnakach, z finansowym wsparciem Nadleśnictwa Sarnaki.

Bezpośrednio po koncercie można było w centrum Sarnak obejrzeć niepodległościowy pokaz fajerwerków i odpalenie rac, który przygotowała we współpracy z sarnackim GOK-iem i OSP Sarnaki Grupa “Niepodległa”. Grupa była sponsorem pokazu.

15 listopada pod hasłem Młodzi pamiętają odbył się rajd rowerowy szlakiem oddziału POW por. Grobickiego na trasie: Sarnaki – Serpelice – Janów. Organizatorzy to: Młodzieżowa Rada Gminy, Szkoła Podstawowa w Sarnakach i Szkoła Podstawowa w Serpelicach.

Zdjęcia ze zbiorów: Szkoły Podstawowej w Sarnakach, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz ze strony: Wsi Spokojna Wsi Wesoła. Mierzwice i kraina Bugu.

 

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.