Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

Dzień Dziecka we Franopolu

     W Dniu Dziecka we Franopolu uroczyście otwarto kompleks nazwany Sosnową Krainą. Powstał on dzięki inicjatywie i pracy mieszkańców wsi. Pomysłodawczynie zagospodarowania nieużytków czyli sołtys wsi -  Małgorzata Pawluk i Joanna Lutkiewicz były osobami, które w towarzystwie przedstawicieli miejscowego samorządu oraz ludzi, którzy aktywnie uczestniczyli w tworzeniu Sosnowej Krainy przecięły symboliczną wstęgę. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Wójt gminy Sarnaki Andrzej Lipka, przedstawiciele Rady Gminy, w tym Przewodniczący Adam Wawryniuk i Wiceprzewodniczący Sławomir Maciejuk  oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Sarnaki  - Tomasz Wawryniuk.
     Sosnowa Kraina powstała w wyniku projektu "Duch sportowy z naturą za pan brat", który opracowała Joanna Lutkiewicz. Patronem projektu jest gmina Sarnaki, a partnerami Nadleśnictwo Sarnaki i Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Mały Jeździec", której aktywnymi członkami są mieszkańcy wsi - państwo Osikowie. Kompleks składa się z górki zjazdowej, dwóch boisk, ścieżki przyrodniczej, zjazdu linowego i kilku innych elementów sportowych.
      Uroczyste otwarcie było preludium do licznych atrakcji, z kórych mogły skorzystać całe rodziny, a przede wszystkim świętujący tego dnia najmłodsi. Odbywały się zajęcia animacyjne dla dzieci, można było zażyć jazdy konnej i jazdy na quadach, na boisku trwały rozgrywki piłkarskie, zaproszony leśnik opowiadał o pracy Nadleśnictwa i okolicznej przyrodzie, OSP Sarnaki i Policja zaprezentowały pokaz ratownictwa drogowego. Występom zespołów z Gminnego Ośrodka Kultury przeszkodziła nieco pogoda, ale ogólnie impreza się udała. Na pewno tego typu  wydarzeń we wsi Franopol będzie więcej.

 

PORTAL MAPOWY

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.