Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

Operacja pn. Aktywna integracja nad Bugiem społeczności Serpelic/Operacja pn. „Aktywna integracja nad Bugiem społeczności Serpelic”

Operacja pn. „Aktywna integracja nad Bugiem społeczności Serpelic”

 

Aktywna integracja nad Bugiem społeczności Serpelic już po raz kolejny druhowie z OSP Serpelice pozyskali środki na podniesienie walorów wypoczynkowych tej pięknej miejscowości. Pozyskano pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrożenie operacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Tygiel Doliny Bugu” W ramach projektu została wykonana infrastruktura wypoczynkowa nad rzeką Bug. Wykonano wiaty z zadaszeniem parasolowym, zamontowano ławki parkowe przed sceną na stoku, stojaki na rowery, siatkę do gry plażowej, urządzenia zabawowe dla dzieci szlabany zabezpieczające tereny rekreacyjne. W ramach projektu "Aktywna integracja nad Bugiem społeczności Serpelic" druhowie zorganizowali dwukrotnie pikniki, które miały na celu jeszcze bardziej zjednać mieszkańców w działaniach społecznych, parafialnych, edukacyjnych w życiu sąsiedzkim i towarzyskim. Jak mówili druhowie w dobrych relacjach jest wszystkim łatwiej w niesieniu pomocy poszkodowanym tak samo w życiu. Wydano też tomik wierszy i fraszek miejscowego poety P. Franciszka Krasuckiego który na piknikach przedstawił kilka z nich. Dzieci z miejscowej szkoły uświetniły spotkania swoimi zdolnościami aktorskimi. Druhowie prezentowali akcję gaśniczo - ratowniczą i zasady udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora a dzieci mogły zagrać w grę "Mali Ratownicy". Były kiełbaski z grila, a miejscowe Panie częstowały pysznymi pierogami, bigosem i pączkami. Dla dzieci były lody, a dorośli mogli skosztować gaszącego pragnienie trunku domowej roboty - podpiwku. Na obydwóch spotkaniach przygrywała Kapela Zdzisława Marczuka.

Zdjęcia

IMG 20190616 143033 HDR IMG 20190616 161829 HDR

IMG 20190815 160739 HDR Kapela Regionalna

Ogólny widok plac 2 Pan Dydycz Historia Serpelic

Pan Krasuski podpisuje książki

 

PORTAL MAPOWY

NOWE NUMERY TELEFONÓW

ODPADY - OPŁATY

RACHUNEK NA ODPADY

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.