Witamy Państwa na oficjalnej stronie Gminy Sarnaki. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji o naszej Gminie. Pragniemy również zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą historią, tradycją i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi naszej Gminy. Zapewniamy jednocześnie, że podczas wizyty w naszej Gminie spotkają się Państwo z życzliwością mieszkańców, a podczas załatwiania spraw w Urzędowych z miłą obsługą i kompetencją urzędników.

 

Urząd Gminy Sarnaki ul. B. Joselewicza 3 08-220 Sarnaki tel./fax (83) 359 91 98, (83)359 91 48, (83)359 93 71 NIP 537-00-20-150, REGON 000548264

Ug Sarnaki

Font Size

Cpanel
  • image
  • image
  • image

Wielki Sukces Uczniów Naszej Szkoły

W piątek 04.10.2013 r. w naszej szkole odbył się konkurs ,,BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchudrogowym najmniej chronionych jego uczestników, tj. dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

Galeria<klik tu>>

·  popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego
poruszania się po drogach;

·  kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych
uczestników ruchu drogowego;

·  popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności
udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej;

·  popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także
sportu i rekreacji;

Konkurs zorganizowany był z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego we współdziałaniu z WORD w Siedlcach, Starostwem Powiatowym w  Łosicach, Komendą Powiatową Policji w Łosicach, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, Burmistrzem M i G w Łosicach oraz Wójtami Gmin. Do udziału  w konkursie zaproszone były wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z terenu powiatu łosickiego.

 

Konkurs miał charakter dwuetapowy, a mianowicie:

I etap – eliminacje gminne

organizowany we własnym zakresie przez samorządy gminne wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum na terenie gminy, a następnie wyłonienie z każdej gminy 20, a  z  Urzędu Miasta i Gminy w Łosicach 40 osobowej reprezentacji. W finale uczestniczyli uczniowie każdej z czterech kategorii:

·  Dziewczęta z klas IV- VI  szkół podstawowych (5 osób);

·  Chłopcy z klas IV- VI  szkół podstawowych (5 osób);

·  Dziewczęta z klas I – II gimnazjum (5 osób);

·  Chłopcy z klas I – II gimnazjum (5 osób);

II etap – finał powiatowy

Za ten etap odpowiedzialny był zespół organizacyjny ds. finału powiatowego powołany przez Starostę Łosickiego.  Finał Powiatowy składał się z dwóch części:

część I – teoretyczna – w formie testu sprawdzającego wiedzę uczestników Finału powiatowego z zakresu przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej;

część II – praktyczne sprawdzenie umiejętności bezpiecznego kierowania rowerem na rowerowym torze przeszkód.

Uczestników konkursu z naszej szkoły przygotowywała P. Jolanta Kołaczkowska.

Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach:

1.      Dziewczyny – Szkoła Podstawowa

2.      Chłopcy – Szkoła Podstawowa

3.      Dziewczyny – Gimnazjum

4.      Chłopcy – Gimnazjum

A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Dziewczyny Szkoła Podstawowa:

1.      Golwiej Paulina – Sarnaki

2.      Sawczuk Martyna – Sarnaki

3.      Śmieciuch Paulina – Huszlew

Chłopcy Szkoła Podstawowa:

1.      Łuczko Maciej – Sarnaki

2.      Olędzki Jakub – Łosice

3.      Sobieszczuk Jakub – Huszlew

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali rowery, zdobywcy drugich miejsc - aparaty cyfrowe, a uczniowie którzy zajęli trzecie miejsca otrzymywali odtwarzacz mp3. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pakiet wyposażenia młodego rowerzysty.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom życzymy bezpiecznej drogi do szkoły i do domu.

Jolanta Kołaczkowska

PORTAL MAPOWY

INWENTARYZACJA

Narodowy Spis Powszechny

Nowe nr telefonów

Rozkłady jazdy

Co,gdzie w Sarnakach

Mapa Gminy Sarnaki

WOJ.MAZOWIECKIE

POWIAT ŁOSICE

Statystyki

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.